PUR vahu miinused – tee kaalutletud otsus!

Oleme kodulehel mitmes kohas selgitanud, miks peaksid eelistama PUR vahtu klassikalistele soojustusmaterjalidele. Selleks, et saaksid teha veel teadlikuma otsuse, oleme kirja pannud, millised on PUR vahu miinused.

PUR vahu paigaldamine on nõudlik protsess

See ei ole lihttöö, millega iga usin töömees ehku peale hakkama saaks. Kogu töökulg tuleb täpselt ette planeerida. See vajab kindlaid oskusi, et materjale ja töövahendeid õigesti käsitleda. Enamasti ongi kehva kvaliteedi põhjus paigaldajate oskamatus. Samuti tuleb tagada, et vahu pritsimiseks on keskkond sobilik. Vale temperatuur ja liigne niiskus tekitavad vajaliku keemilise reaktsiooni jaoks sobimatud tingimused. PUR vahtu saab paigaldada vaid kuivale pinnale. Õhuniiskus ei tohi liialt kõrge olla isegi päev pärast paigaldust. Peale pikka planeerimise protsessi käib paigaldus vilunud Vahupoisi käe all kiiresti. Eks õige ongi üheksa korda mõõta!

Hind

PUR vahu paigaldus ei ole odav lõbu. Vahu tootmine on kulukas, eriti kui kasutatakse kvaliteetseid tooraineid. Nii võib esmapilgul arve krõbe tunduda. Teiseks tuleb arvestada, et PUR vahu hind sisaldab kliendile lisaks materjalile samuti paigalduse ehk töö hinda. Avatud pooridega PUR vahuga saab asendada müraisolaatorit. Suletud pooridega vaht toimib samuti auru- ja tuuletõkkena. Need omadused lasevad sul säästa teiste materjalide ostmise arvelt. Lisaks kaalub pikas perspektiivis ka kokkuhoid tuleviku soojuskuludelt esialgse suurema investeeringu üle.

Odava vahu madal kvaliteet

Head asjad on kahjuks harva odavad ja kvaliteetsed korraga. Odaval PUR vahul puudub enamasti CE-sertifikaat. Järelikult ei ole tagatud ka selle materjali kvaliteet. Ebakvaliteetne vaht ei ole vastupidav, võib kiiresti kuju kaotada ning lõheneda. 

Vahupoisid kasutavad sertifitseeritud materjale. Need vastavad Euroopa Liidu nõuetele, et tagada kvaliteetne ja kestev tulemus. Avatud pooridega PUR vahu tihedus on 9-12 kg/m3, soojusjuhtivus 0,037-0,039 W/mK ja veeauru takistus (µ) 6,55. Suletud pooridega PUR vahu tihedus on 37 ± 10%  kg/m3, soojusjuhtivus 0,020-0,022 W/mK ja veeauru takistus ≤72,5.

PUR vahu miinused vs plussid 

PUR vahu miinused: plussid:
nõudlik paigaldusprotsess kiire paigaldus
kõrgem hind võib asendada mitut materjali,
tuleviku soojuskulude kokkuhoid
odava materjali madal kvaliteet Vahupoiste kvaliteetne materjal

Pole olemas halbu soojustusmaterjale

Lõpetuseks tahame öelda, et kõik erinevad materjalid teenivad soojustamisel erinevaid eesmärke. Seetõttu peaksid oma otsuse tegema eelkõige selle põhjal, mida soojustusmaterjalilt ootad. Kui ainsaks kriteeriumiks on töö ja materjali soodne hind, siis pole PUR vaht arvatavasti sinu jaoks. Kui aga mõtled pikemas perspektiivis ning ootad kvaliteetset ja kauakestvat tulemust, on meil pakkuda lahendus, mis täpselt nendele märksõnadele vastab. 

Küsimuste korral võta meiega ühendust!