PUR vahu ruutmeetri hind ning mida selle raha eest saab?

Miks ja milline peaks see PUR vahu ruutmeetri hind olema? Kas PUR vaht on oma hinda väärt? Erinevates foorumites on märgata mitmeid hinnavõrdlusi ja vaidlusi. Sellepärast toome täpselt välja hinnastamise loogika ja vahu omadused. 

Ruutmeeter mida?

PUR vaht on spetsiaalse seadmega paigaldatav isolatsioonivaht, mis koosneb kahest komponendist. Tegemist polüuretaanvahuga, mida lühend PUR tähistabki. Kuna vahtusid on erinevat liiki, oleneb PUR vahu ruutmeetri hind sellest, kas sellel on suletud või avatud poorid. Suletud pooridega PUR vaht maksab rohkem, sest selle tootmine on kallim. See peab vastu ka nõudlikes tingimustes. Avatud pooridega vaht sobib rohkem siseruumidesse. 

Kuidas PUR vahu ruutmeetri hind välja kujuneb?

Hinnad võivad esialgu prisked tunduda. Kuid peale mõningasi arvutusi on selle kvaliteetse soojustuse hinnaklass väga mõistlik. Erinevalt tavalise soojustusmaterjali ostust, oled PUR vahu tellimisega kohe kinni maksnud nii materjali-, töö- kui ka transpordikulud. Vahest unustatakse hinnavõrdlust tehes see asjaolu ära. Kui sa ehituspoes villa, polüstürooli või muu materjali hinda vaatad, pea meeles, et sinna sisse pole veel paigaldustasu, transport ja isegi jääkide ära vedamine sisse arvestatud. 

Samuti mõjutavad materjali hinda selle omadused. Suletud pooridega PUR vahuga saab asendada mitu muud soojustuselementi nagu tuule- või aurutõket. Avatud pooridega vaht toimib heliisolaatorina. Multifunktsionaalsus tõstab nende väärtust. 

Mida ma selle raha eest saan?

Ausalt öeldes – hingerahu! PUR vahuga soojustades võid sa küll rahaliselt rohkem investeerida, aga selle summa säästad sa pikemas tulevikus soojuskuludelt. Materjal ei vaju ega praegune, olles pika elueaga. Elastse kihiga on võimalik katta kõik muidu tüütud praod või süvendid. PUR vaht nakkub kõikidele pindadele. Tihti võrreldakse avatud pooridega PUR-vahtu villaga, sest nende soojusjuhtivus on sarnane. Kuid erinevalt villast tagab vahu nakkumine, et materjali taga ja külgedel ei toimu samuti õhu liikumist ega teki külmasildu.

Vahtu hindavad need, kes peavad lugu oma tervisest. See takistab hoones hallituse teket, sest ei ima niiskust. Kõige tipuks on PUR vaht keskkonnasõbralik. Paigaldades ei teki pea üldse ehitusjääke.

Vahupoiste PUR vahu ruutmeetri hinnad:

  • Avatud pooriga PUR vahu ruutmeetri hind al. 90 eurot/m3 +km
  • Suletud pooriga PUR vahu ruutmeetri hind al. 190 eurot/m3 +km

Mõlema vahu puhul pakume suurte objektide soojustamisel soodsamat hinda. Saada päring!