PUR vahuga soojustamine – hind ja selle kujunemine

PUR vahuga soojustamine – hind on üks esimesi tegureid, mis soojustust valival inimesel meeles mõlgub. Me mõistame hinnatundliku kliendi soovi, oma raha eest maksimum saada. Selle tõttu seletame täpselt ära, mille järgi oleme oma hinnakirja paika pannud. 

I hinnakujundaja – vahu tüüp

Pakume kahte tüüpi PUR vahtu, millest suletud pooridega on kallim kui avatud pooridega. Hinnavahe põhjuseks on tooraine kulu. Suletud pooridega PUR vahu tegemisel kulub seda rohkem. Suletud pooridega vahu omadused lisavad sellele lisaväärtust. See on avatud pooridega vahust palju soojapidavam ja seda saab lisaks kasutada ka auru- ja tuuletõkkena. Seetõttu sobib suletud pooridega vaht ka välitingimustesse. Nõnda määrab esialgse hinnaklassi juba vahutüübi valik.

II hinnakujundaja – töökulu

Mingil määral on PUR vahuga soojustamise töökulu juba ruutmeetri hinda arvestatud. Kuid selle järgi ei saa lõpliku hinda määratleda, kuna kõik objektid pole vennad. Vahtu on võimalik kasutada ebatasastes ja keerukates kohtades, kuhu villa ja penoplastiga ligi ei saa. See aga ei tähenda see, et soojustuse paigaldus neis kohtadeslisavaevata jääks. Pead murdvatel konstruktsioonidel on töö raskustase ja ajakulu palju suurem kui lihtsamal objektil. 

II hinnakujundaja – transport

Nii väga kui me seda ka ei sooviks, ei lenda PUR vahu paigaldamiseks vajalikud töövahendid ning materjalid ise kellegi õuele. Need tuleb sinna toimetada. Lihtne loogika ütleb, et kaugemal asuvate objektide soojustamise hind tõuseb mingil määral transpordikulude tõttu. Õnneks on Vahupoistel olemas spetsiaalne kaubik. Sinna mahuvad kõik vajalikud seadmed ja varustus ilusasti ära. Nii ei ole meie transpordikulud teenuse hinna kujunemisel väga suureks teguriks. Lisaks ei teki PUR vahuga suurt prügi ega ehitusjääke, mida teie või meie muidu ära peaks vedama. 

IV hinnakujundaja – tööpinna ala

Kuigi esmapilgul võiks mõelda, et suurem ala tähendab automaatsemalt suuremat hinda, siis tegelikult pakume suurema objekti ruutmeetrile soodsamat hinda ehk more is less. Kui oled suurt soojustusprojekti ette võtmas, küsi meilt pakkumist, sest suurte klientide puhul oleme alati valmis hinnaga vastu tulema.   

PUR vahuga soojustamine – hind ei olegi nii kallis, kui esialgu mõeldakse

Tihti võrreldakse PUR vahu kogu töö hinda mõne teise soojustusmaterjali ostuhinnaga. Nõneda ei arvestada sinna juurde muude materjalide paigutamise töökulu. Samuti unustatakse tihti ka asjaolu, et PUR vahu omaduste tõttu ei pea ostma tuule- või aurutõket. PUR vaht ise on juba tuult ja auru tõkestav. 

Lisaks on PUR vaht väärtuslik investeering oma pika eluea tõttu. See aitab sul aastakümneid oma soojuskuludelt kokku hoida. Kui sa ka selle kalkulatsiooni arvesse võtad, mõistad täpselt, miks PUR vaht igat küsitud senti väärt.